Orzechy laskowy prażone

Orzechy laskowy prażone
Dostawa
Bezpłatna
Przy zamówieniu od 200 zł.
InPost na terenie całej Polski
Koszt dostawy według stawek InPost. Koszt dostawy do Paczkomatu  - 16 zł, dostawa kurierem - 19 zł. Wysyłki realizujemy od poniedziałku do piątku.
Dostawa kurierem na terenie Warszawy - 16 zł.
Wysyłki realizujemy od poniedziałku do piątku.
DPD FOOD – bezpieczna dostawa żywności! - 19zł
Monitorowany łańcuch chłodniczy od +1oC do +4oC!

Paczki do Łodzi, Krakowa, Poznania i Trójmiasta wysyłamy od poniedziałku do czwartku (dostawa do klienta w dniu następnym).
Waga: (100 g)
8 zł
szt (8 zł)

Smażony orzech laskowy to jeden z najsmaczniejszych orzechów laskowych

Chrupiące owoce leszczyny już wiele lat pozostają ulubionymi smakołykami dzieci i dorosłych. Są nie tylko smaczne, ale też pożyteczne, więc ich często preferują wykorzystywać w kuchni.

Te smażone orzechy są popularne w całym świecie, ponieważ po prostu nadają wytwornego smaku ciasteczkom, cukierkom, tortom, potrawom dietetycznym, a jeszcze są dobrą przekąską w ciągu dnia.

Opis smażonego orzecha laskowego

Orzechy laskowe rosną na drzewach wysokością około 7 m. Zaczynają kwitnąć na gałęziach wczesną wiosną, a dojrzewają dopiero na początku jesieni, ale w regionach z zimnym klimatem to odbywa się trochę później. Ojczyzną tych naturalnych smakołyków jest Wybrzeże Czarnomorskie, również obecnie aktywnie hodują je w Ameryce, Turcji i Hiszpanii.

One mają okrągły kształt i pokryte skorupką brązowego koloru, wewnątrz której znajduje się jądro o średnicy blisko 1,5 cm. Orzechy można jeść zarówno w surowej postaci, jak i w smażonej, chociaż w ostatnim wypadku one są o wiele smaczniejsze.

Wartość odżywcza smażonego orzecha leśnego

Taki produkt idealnie pasuja dla wegetarianów, ponieważ w ich menu brakuje mięsa i ryby - główne źródła białka odpowiadającego za regulację procesów wewnętrznych w organizmie. Natomiast duża ilość tego składniku jest w smażonym orzechu laskowym. On łatwo przyswaja się, polepsza międzykomórkowe funkcje metaboliczne i uzupełnia deficyt potrzebnych substancji.

Nie mniej pożyteczne są takie smakołyki dla osób przestrzegających diety, ponieważ w orzechu laskowym mieści się minimalna ilość węglowodanów, które już napewno nie zaszkodzą sylwetce i nie wywołują otyłości.

W czym jest pożyteczność smażonego orzecha leśnego

  • Zawiera kalcjum i potas, które wzmacniają układ krążenia i normalizują krwiobieg w ciele.
  • Smażony orzech laskowy polepsza pracę układu pokarmowego, ponieważ składa się z błonnika, który oczyszcza organizm i wypala toksyny.
  • Dobrze wpływa na pracę mózgu: podwyższa koncentrację, pamięć i zdolność do pracy.
  • Taki produkt efektywnie radzi sobie z zaburzeniami układu nerwowego: depresją, bezsennością, bólami głowy.
  • Również smażony orzech laskowy polecają jeść przy wyczerpaniu fizycznym i w celu profilaktyki awitaminozy. Witaminy w składzie orzecha podwyższają poziom odporności i sprzyjają przyrostu masy mięśniowej.

Wybór, przechowywanie smażonych orzechów laskowych i stosowanie w gotowaniu

Wybierając takie orzechy, najlepiej dać pierwszeństwo tym, które są już obrane i smażone. W tej postaci są w pełni gotowe do spożycia oraz do przygotowania pysznych, obfitych potraw, na przykład sałatek, wyrobów cukierniczych i mięsnych, gulaszów warzywnych, twarogu lub lodów.

To właśnie orzechy laskowe bardzo lubią polewać czekoladą, karmelem oraz innymi różnymi lukrami, a także lubią używać jako przekąskę. Jest to uniwersalny produkt, który z pewnością zachwyci Ciebie i Twoich bliskich w każdym dniu powszechnym lub świątecznym.

Orzechy laskowe najlepiej przechowywać w lodówce w zamkniętym pojemniku. Dzięki temu orzechy przez długi czas będą w stanie zachować wszystkie swoje zdrowe właściwości. A przed użyciem zaleca się umieszczenie ich w rozgrzanym piekarniku na kilka minut, aby poprawić smak.

Gdzie kupić smażone orzechy laskowe

Duży asortyment świeżych orzechów jest prezentowany w naszym sklepie internetowym Crazybox, w tym smażone orzechy laskowe, które można kupić w dostępnych cenach. Zapewniamy możliwość wyboru i zakupu świeżych, aromatycznych i chrupiących orzechów uprawianych w środowisku ekologicznym na specjalnie do tego stworzonych plantacjach.

Taki produkt będzie pożytecznym i smacznym składnikiem każdego dania, zwłaszcza deserów. Aby go zamówić, wystarczy złożyć wniosek online na stronie. Sprzedajemy smażone obrane orzechy laskowe w specjalnych opakowaniach.