Pistacje

Pistacje
Dostawa
Bezpłatna
Przy zamówieniu od 200 zł.
InPost na terenie całej Polski
Koszt dostawy według stawek InPost. Koszt dostawy do Paczkomatu  - 16 zł, dostawa kurierem - 19 zł. Wysyłki realizujemy od poniedziałku do piątku.
Dostawa kurierem na terenie Warszawy - 16 zł.
Wysyłki realizujemy od poniedziałku do piątku.
DPD FOOD – bezpieczna dostawa żywności! - 19zł
Monitorowany łańcuch chłodniczy od +1oC do +4oC!

Paczki do Łodzi, Krakowa, Poznania i Trójmiasta wysyłamy od poniedziałku do czwartku (dostawa do klienta w dniu następnym).
Waga: (100 g)
10 zł
szt (10 zł)

Pistacje surowe w sklepie CrazyBox

Kupić świeże pistacje w Kijowie dzisiaj można praktycznie w każdym sklepie. Jednak w takich miejscach nikt nie może dać gwarancję tego, że towar na półkach jest świeży i smaczny.

Specjaliści serwisu Crazybox wybierają najlepsze, świeższe owoce dla każdego klienta. Kupiwszy świeże pistacje na stronie internetowej, otrzymasz swoje zamówienie z szybką dostawą po stolicy lub przesyłką pocztową do każdego miasta Ukrainy.

Wartość odżywcza pistacji

Surowe pistacje to unikalny rodzaj orzechów, w którym optymalnie łączą się wskaźniki kaloryczności, ilość aminokwasów, minerałów i witamin. Takie cenne elementy, jak potas, magnez, mangan i miedź mieszczą się w miąższu owocu w dostatecznej ilości, żeby zaspokoić dobowe potrzeby organizmu w podobnych substancjach. One doskonale przyswajają się w organizmie dzięki zawartości w miąższu witaminy Е.

Co do witamin, to owoc jest bardzo bogaty właśnie w elementy grupy В. Na przykład, witaminy В6 w pistacjach więcej, niż w wątrobie wołowej. Wystarczy spożywać dziennie blisko 10 orzeszków, żeby otrzymać swoją normę dzienną. To przepiękna alternatywa dla tych, kto nie jest fanem podrobów.

Kupiwszy pistacje w Crazybox, otrzymujecie przepiękny antyoksydant dla swojego organizmu. Specjalne związki fenolowe wyprowadzają z krwi człowieka wszystkie szkodliwe substancje. Z kolei, polepsza się stan naczyń i organizm dłużej pozostaje młodym. Poza tym, te związki prowokują odnowę i pojawienie nowych komórek. Chyba właśnie z tego powodu orzechy wcześniej nazywano "odmładzającymi". One mają potężny efekt antyoksydancyjny, który pozytywnie wpływa na samopoczucie klienta.

W pistacjach są specjalne składniki, które pozytywnie wpływają na wzrok człowieka. Takich substancji nie ma w składzie innych orzechów. Regularny spożywanie miąższu owocu dobrze wpływa też na stan kości. One wzmacniają się dzięki minerałom wchodzącym do składu rośliny.

Pożyteczność surowych pistacji

Orzechy tego gatunku wywierają działanie wzmacniające na organizm człowieka. Ich miąższ wykorzystują w żywieniu dietetycznym i leczniczym, ponieważ są bardzo pożyteczne. Głównie spożywać je w surowej postaci, ponieważ wtedy pistacje zachowują maksimum pożytecznych właściwości. Główne właściwości orzechów:

  • jako dodatkowe źródło witamin i minerałów dla ludzi z niską odpornością;
  • do wsparcia dobrego samopoczucia podczas wysiłków fizycznych, oraz przy przemęczeniu umysłowym;
  • do prawidłowej pracy wątroby i pęcherza żółciowego;
  • jako profilaktyka chorób sercowo-naczyniowych;
  • do łatwego przebiegu chorób dróg oddechowych;
  • do polepszenia potencji męskiej;
  • jądra rośliny zawierają dużą ilość błonnika, który pozytywnie wpływa na przewód pokarmowy.

Możesz kupić zielone pistacje na stronie sklepu internetowego Crazybox. One są niskokaloryczne, więc można je spożywać nawet osobom z nadwagą. Jednak są też niektóre przeciwwskazania do spożywania takich orzechów. To alergia. Osoby skłonne do podobnych reakcji muszą ostrożnie włączać ten produkt do własnego menu. W pewnych wypadkach jądra pistacji muszą być całkiem wyłączone z menu.

Pistacje można wykorzystać dla przygotowywania różnych potraw, sosów i napojów. Dodają je do różnych deserów, bo miąższ charakteryzuje się przyjemnym aromatem i śmietankowym posmakiem. Poza tym, owoc dodaje potrawom piękny zielonkawy kolor, dzięki czemu można łatwo poznać ten składnik.

Co wiadomo o pistacjach dzisiaj

Na daną chwilę taki gatunek orzechów, jak pistacje, jest znany praktycznie każdemu. Jednak nie wszyscy znają, co rośnie ten owoc na drzewie. Do dawności jego nazywały "drzewo życia", a same owoce wykorzystywały się jak waluta. Jeszcze kilku tysiącleci więc ludzie czcili i cenili takie smakołyki.

Dzisiaj surowe pistacje kupić być może po całym świecie. Drzewa z owocami rosną w USA, Australii, Iranie, Syrii i Turcji. Nawiasem mówiąć, ostatni kraj hoduje więcej połowy światowego eksportu tego rodzaju orzecha. W związku z tym, że roślina nie hoduje się w naszym kraju, koszt tych smakołyków jest wyższy za średni.

Drzewa pistacji oddają przewagę klimatu, w którym jaskrawie jest wyrażony jak letni okres, tak i zimowy. Roślina adekwatnie reaguje na niskie temperatury czy suszę, lecz nie przenosi nadmierną wilgotność. Wysokość jego lufy osiąga 25-30 stóp. Drzewo pistacji stosuje do liści i wygląda bardzo dobrze prezentujący się. Ono ma gęstą koronę i może być wykorzystane w jakości landszaftowego decorumu.

Kupić pistacje w Polsce

Każdy ma możliwość kupić pistacjew Polsce z dostawą do domu, po złożeniu zamówienia na stronie internetowej serwisu Crazybox.