Feijoa

Feijoa
Dostawa
Bezpłatna
Przy zamówieniu od 200 zł.
InPost na terenie całej Polski
Koszt dostawy według stawek InPost. Koszt dostawy do Paczkomatu  - 16 zł, dostawa kurierem - 19 zł. Wysyłki realizujemy od poniedziałku do piątku.
Dostawa kurierem na terenie Warszawy - 16 zł.
Wysyłki realizujemy od poniedziałku do piątku.
DPD FOOD – bezpieczna dostawa żywności! - 19zł
Monitorowany łańcuch chłodniczy od +1oC do +4oC!

Paczki do Łodzi, Krakowa, Poznania i Trójmiasta wysyłamy od poniedziałku do czwartku (dostawa do klienta w dniu następnym).
Waga: (200 g)
21 zł
szt (21 zł)

Kupić owoce fejhoaw CrazyBox

Owoc egzotyczny fejhoa, cena którego jest całkiem dostępna, szybko nabiera popularności. Zewnątrz podobny do kiwi ten owoc subtropikalny z mało widocznymi ciemnozielonymi owocami potrafi zdziwić wymagających smakoszy finezją smaku i aromatu. Owoce u fejhoa bywają różnego kształtu i rozmiaru zależnie od odmiany i regionu hodowli. Do naszego kraju dostarczają jagodę firmy hiszpańskie, włoskie, tureckie i producenci z Azerbejdżanu. Roślina jest wymagająca co do gleby, wody i środowiska przyrodniczego, więc rośnie tylko w ekologicznie czystych regionach.

Ocenić majestat smaku i przydatność owocu można tylko pod warunkiem wysokiej jakości owoców. W sklepie online Crazybox można kupić fejhoa z gwarancją jakości za najkorzystniejszą cenę. W asortymencie jest certyfikowana produkcja od dostawców z doskonałą reputacją. Oprócz fejhoa sklep online proponuje szeroki wybór orzechów, owoców tropikalnych, miodu, sushi i tak dalej. W sklepie można też kupić zestawy prezentowe z owocami egzotycznymi.

Wygląd zewnętrzny, smak i aromat fejhoa

Owoce subtropikalne bywają z pomarszczoną lub gładką skórką. Owoce o różnych odcieniach zielonego. Lekki rumieniec z jednej strony owocu wskazuje na dojrzałość. Kolor miąższu może być mleczny, koralowy, różowawy, kremowy, cytrynowy. Skórka jest mocna i cienka, z lekko cierpkim efektem, więc przed użyciem trzeba ją ostrożnie zdjąć.

Smak soczystego owocu fejhoa, który kupić można w sklepie Crazybox o wygodnym czasie, przypomina mieszankę kiwi, jabłka, ananasa i poziomki. Słodkokwaśny miąższ z przyjemnym posmakiem ma słaby aromat dojrzałego ananasa z odcieniem mięty, melona i poziomki, zielonego jabłka i brzoskwini, letniej świeżości. Właściwość smakołyku w tym, że każdy znajduje w nim swój smak i aromat, co i wyjaśnia rosnącą popularność jagody.

Dzięki cienkiemu aromatu i wytwornemu smakowi fejhoa wykorzystują przy przygotowywaniu dań mięsnych i potraw z drobiu, potraw warzywnych i deserów, wyrobów cukierniczych i napojów.

Właściwości i skład fejhoa

W egzotycznym owocu mieści się duża ilość mikroelementów, minerałów i pożytecznych substancji. Owoc jest mistrzem zawartości jodu - w fejhoa jodu jest więcej, niż w owocach morza i kapuście morskiej. Żeby organizm otrzymał niezbędne ilości cennego minerału, wystarczy zjeść 3-4 owoce na dzień. Ze względu na ilość witaminyСte owoce subtropikalne wyprzedziły cebulę, cytrusowe i kiwi. Z uwagi na duża ilość witaminyСFejhoa jest korzystne dla ludzi, którzy starają się rzucić palenie.

Oprócz jodu i witaminyСowoce zawierają:

- grupę witaminВ, witaminyЕi A;

-kwasjabłkowy, cytrynowy ifoliowy;

- fluor, cynk, mangan, magnez, kalcjum, żelazo;

- olejki eteryczne z aromatami ananasa i poziomki.

Wystarczy kupić świeży fejhoa i dodać owoc do śniadania, obiadu lub kolacji - i organizm będzie otrzymywał wszystko niezbędne dla zdrowia i pełnego życia. Takie słodycze tropikalne nie wywołują alergii, co typowo nie dla wszystkich owoców i jagód.

Pożyteczne właściwości fejhoa

Fejhoa jest korzystna dla mężczyzn i kobiet:

- kobietom owoc pomaga pokonać stresy, łagodzi bóle menstruacyjne, polepsza włosy i odmładza skórę;

- dla mężczyzn owoc jest szczególnie korzystny po 40 latach jako środek profilaktyktyczny przeciw zapaleniu gruczołu krokowego i dla podwyższenia aktywności życiowej.

Owoce są pożyteczne w leczeniu całego szeregu chorób, w tym chorób trzustki itarczycy. Owoc jest używany do oczyszczenia krwi, wzmocnienia odporności, obniżenia ciśnienia, podwyższenia hemoglobiny.