Mangostan

Mangostan
Dostawa
Bezpłatna
Przy zamówieniu od 200 zł.
InPost na terenie całej Polski
Koszt dostawy według stawek InPost. Koszt dostawy do Paczkomatu  - 16 zł, dostawa kurierem - 19 zł. Wysyłki realizujemy od poniedziałku do piątku.
Dostawa kurierem na terenie Warszawy - 16 zł.
Wysyłki realizujemy od poniedziałku do piątku.
DPD FOOD – bezpieczna dostawa żywności! - 19zł
Monitorowany łańcuch chłodniczy od +1oC do +4oC!

Paczki do Łodzi, Krakowa, Poznania i Trójmiasta wysyłamy od poniedziałku do czwartku (dostawa do klienta w dniu następnym).
Waga: (250 g)
34 zł
szt (34 zł)

Mangostan

egzotyczne drzewo owocowe pochodzi z Azji tropikalnej. Jego owoce są prawdziwym coctailem witaminowym ze słodkokwaśnym smakiem i przyjemnym aromatem. Owoce mangostanu wysoko cenią się za swoją soczystą, delikatną teksturę i lekki cierpki smak. Tę słodycz tropikalną zazwyczaj jedzą w postaci świeżej, konserwowanej lub suszonej.

Mangostan hodują w Tajlandii. Ten owoc o rozmiarze piłki tenisowej w twardej łupinie ciemno-fioletowego koloru. Ten unikalny owoc ma słodki smak i bardzo miękką teksturę. Egzotyczny delikates jest bogaty w antyoksydanty i mikroelementy.

W naszym sklepie online Crazybox możecie kupić mnóstwo owoców egzotycznych, jagód, w szczególności spróbować takie smakołyki, jak mangostan.

Wygląd zewnętrzny i bogactwo smaku mangostanа

Owoce mają szczelną skórkę nasyconego fioletu z śnieżnobiałym miąższem w środku. Kremowy miąższ to właśnie część jadalną owocu. Zewnątrz przypomina cząstki czosnku, ale paleta smakowa przekracza oczekiwania wizualne.

Jeśli nigdy nie próbowaliście mangostanu, znaczy nigdy nie próbowaliście najbardziej wytworne owoce tropików. Świeży słodkokwaśny smak mangostana próbować porównać do różnych znanych owoców. Komuś on przypomina słodkawy coctail truskawki i winogrona. Niektórzy porównują jego smak z aromatyczną brzoskwinią i soczystym ananasem. Miejscowi mówią, że w smaku mangostan jest bliższy do liczi i rambutana. Ale warto osobiście przekonać się w ich wypowiedziach.

Zamówić i kupić owoc mangostanu z dostawą do każdego miasta Ukrainy możecie przez formularz na stronie internetowej lub zamówić przez telefon.

Pożyteczne właściwości owocu mangostanu

Mangostan słusznie nazywają królem owoców i darem Buddy, przecież to żródło witamin i mikroelementów. Do składu owocu wchodzą magnez, potas, miedź, cynk, fosfor, żelazo, kalcjum, witaminy A, C, B i naturalny antyoksydant ksanton. Ten zdrowy owoc polecają jako środek dla profilaktyki i leczenia różnych chorób. Dzięki swojemu składowi występują następujące właściwości pożyteczne:

  • Wzmacnia się odporność.
  • Polepsza się praca przewodu pokarmowego.
  • Uruchamia się regeneracja tkanek.
  • Normalizuje się poziom cukru w krwi.

Jak jeść mangostan

Owoc mangostanu spożywano w świeżej postaci. Po obraniu ze skórki, miąższ jedzą łyżką lub wybierają jadalne kawałki rękami. Amatorzy owoców morza i mięsa przygotowują z niego pikantno-korzenne sosy.

Owoc doskonale łączy się z lodami, jogurtem i coctailami mlecznymi. Mangostan dodają do sałatek owocowych, smoothie i soków.

Nasiona są miękkie i jadalne, ich nie należy usuwać. Czasami możecie nawet nie zauważyć, że wewnątrz są nasiona. Niektórzy ludzie preferują nie jeść malutkich pestek, ponieważ mogą one być twarde i gorzkie.

Mangostan można spożywać w świeżej postaci lub łączyć z innymi owocami w sałatkach. Niektórzy ludzie wyciskają z owoców sok.

Gdzie kupić mangostan w Ukrainie

Mangostan słusznie uważany za owoc królewski. Jest malutki, o rozmiarze pięści, z ciemno-fioletową skórzastą skórką, która ukrywa od sześciu do ośmiu białych cząstek. Mimo, że zewnątrz ten owoc wygląda nie tak wyraziście jak inni przedstawiciele z kategorii egzotyki, jego unikalny, owocowy smak, cienki aromat nie pozostawią obojętnym żadnego smakosza.

Warto kupić owoc mangostanu z dostawą po Ukrainie i rozkoszować się jego niezwykłym smakiem. Nie trzeba jechać na urlop lub czekać na kolegów z podróży! Świeże, jakościowe owoce prosto z tropików uzupełnią każdą przekąskę, oraz świetnie nadadzą się na prezent dla bliskiej osoby.