Rambutan

Rambutan
Dostawa
Bezpłatna
Przy zamówieniu od 200 zł.
InPost na terenie całej Polski
Koszt dostawy według stawek InPost. Koszt dostawy do Paczkomatu  - 16 zł, dostawa kurierem - 19 zł. Wysyłki realizujemy od poniedziałku do piątku.
Dostawa kurierem na terenie Warszawy - 16 zł.
Wysyłki realizujemy od poniedziałku do piątku.
DPD FOOD – bezpieczna dostawa żywności! - 19zł
Monitorowany łańcuch chłodniczy od +1oC do +4oC!

Paczki do Łodzi, Krakowa, Poznania i Trójmiasta wysyłamy od poniedziałku do czwartku (dostawa do klienta w dniu następnym).
Waga: (200 g)
29 zł
szt (29 zł)

Rambutan – egzotyczne przywitanie z Azji

 

Niewielkie owoce pod nazwą rambutan wyglądają tak niezwykle, że wyróżniają się nawet na tle innej egzotyki owocowej. Zzewnątrz są podobne do kasztanów, tylko zamiast kolek tu są elastyczne włoski, co z jezyka indonezyjskiego rambut tłumaczą jak "włosy".

 

Ale główna właściwość tego delikatesu jest jego smak. Komuś on przypomina połączenie liczi i winogrona, a ktoś odczuwa w nim nutki ananasowe i truskawkowe. Na ojczyźnie rambutana wierzą, że tylko ten owoc może przekazać zwykłym śmiertelnikom smak jedzenia bogów ambrozji.

 

Opis i właściwości rambutanа

 

Kraj pochodzenia tego smakołyku egzotycznego - Azja Południowo-Wschodnia. Dzisiaj jest kultywowany w różnych krajach - od Australii do Wysp Karaibskich, ale najważniejszym dostawcą delikatesu pozostaje jego ojczyzna.

 

Owoc rambutan rośnie gronami, po 20-30 sztuk na gałęzi. Zależnie od odmiany jego rozmiar wynosi 3-6 cm, a kształt może być okrągły lub owalny.

 

Mimo szczelną skórkę tego owocu, jego galaretowaty miąższ białego lub jasnożółtego koloru łatwo się oddziela. Wewnątrz znajduje się miękkie nasienie, których przez trujące właściwości nie spożywają.

 

Jakości smakowe i korzyść rambutanа

 

Delikatna tekstura, słodkość i oszałamiający zapach to główne charakterystyki tego słodycza. Niektóre odmiany wyróżniają się przyjemnym kwaskowatym smakiem, który nie przeszkadza, tylko robi smak delikatesu bardziej oryginalnym. Dojrzały rambutan z sklepu online Crazybox zazwyczaj jest na tyle soczysty, że łatwo gasi pragnienie.

 

Dzięki dużej ilości mikroelementów i całemu spektrum witamin w składzie rambutanа nazywają owocem zdrowia i młodości. Przy regularnym spożywaniu smakołyk pomoże:

  • Obniżyć ciśnienie.
  • Poprawić pracę serca.
  • Polepszyć trawienie.
  • Wzmocnić odporność.
  • Schudnąć.
  • Pokonać skutki stresu.
  • Zachowywać piękność włosów i skóry.

 

Mimo wszystkie pożyteczne właściwości, produkt można nazwać dietetycznym, przecież zawiera tylko 80 kkał na 100 g.

 

Jak spożywać i przechowywać rambutany

 

Żeby otrzymać od smaku tego delikatesu jaskrawe wrażenia, najlepiej go jeść ochłodzonym. Zróbcie niegłębokie nadcięcie w środku owocu i trzymając dolną część, z lekka pociągnijcie włochatą skórkę w górę. Zaczynać jeść owoc trzeba ostrożnie, żeby przypadkowo nie przegryźć gorzką pestkę.

 

Tę egzotykę spożywają jako oddzielny deser, w składzie talerzy owocowych, a także dodają do słodkich i słonych potraw. Szczególnie dobrze ten owoc tropikalny łączy się z owocami morza i drobiem. Kupić owoc rambutan można też jako składnik i dekorację do coctaili alkoholowych - on nada napojowi niewyrażalny aromat i wzbogaci smak.

 

W pokojowej temperaturze ten produkt przechowuje się nie więcej niż 3 dni. W lodówce zaś można go trzymać około tygodnia.

 

Gdzie kupić rambutan (nephelium) z dostawą

 

Idealne owoce rambutana charakteryzują się nasycono-czerwonym kolorem i jednolitą skórką. W naszych pudełkach Crazybox są tylko wyborowe owoce, które trafiają do was prosto z raju tropikalnego!

 

Kompletujemy zamówienia z myślami o ludziach, którzy będą się częstować. Świeżość i piękny wygląd zewnętrzny każdego owocu jest gwarantowany, to znaczy taki zestaw bez obawy można zamówić na prezent. Dla tych, kto chce rozciągnąć zadowolenie, mamy pudełka z owocami suszonymi, miodem i różnymi orzechami.

 

W Kijowie proponujemy szybką dostawę kurierem, a dla innych miejscowości można skorystać się z usług firmy pocztowej. Dzięki pracy zespołowej wysyłamy zamówienia maksymalnie szybko. Już następnego dnia, albo za parę godzin, jeśli jesteście w stolicy, rambutan i inna egzotyka może okazać się na waszym stole.