Salak

Salak
Dostawa
Bezpłatna
Przy zamówieniu od 200 zł.
InPost na terenie całej Polski
Koszt dostawy według stawek InPost. Koszt dostawy do Paczkomatu  - 16 zł, dostawa kurierem - 19 zł. Wysyłki realizujemy od poniedziałku do piątku.
Dostawa kurierem na terenie Warszawy - 16 zł.
Wysyłki realizujemy od poniedziałku do piątku.
DPD FOOD – bezpieczna dostawa żywności! - 19zł
Monitorowany łańcuch chłodniczy od +1oC do +4oC!

Paczki do Łodzi, Krakowa, Poznania i Trójmiasta wysyłamy od poniedziałku do czwartku (dostawa do klienta w dniu następnym).
Waga: (200 g)
29 zł
szt (29 zł)

Salaka jadalna - owoc wężowy z miękkim środkiem

Dziwna salaka jadalna to owoc, kształtem przypominający gruszkę, a łuskowatą skórką skórę węża. Należy do naprawdę niezwykłych dań. Na pierwszy rzut oka, jego skórka jest kłująca i twarda, ale naprawdę dostać się do mięsistego miąższu jest bardzo prosto!

W zależności od regionu wzrostu smak przysmaku może przypominać połączenie ananasa i banana lub truskawki i agrestu z lekkimi nutami orzechowymi. Ale cenią go głównie za wyjątkowy smak. Owoc węża, który można kupić w przystępnej cenie w Crazybox, z pewnością zachwyci twoje receptory!

Opis i cechy owoców salaki

Obecnie istnieje około trzydziestu odmian tego przysmaku. Niskie rośliny, których owocem jest salaka, są powszechne w Azji Południowo-Wschodniej, a Tajlandia, Malezja i Indonezja są uważane za głównych eksporterów.

Jeszcze jedna nazwa tej egzotyki - owoc wężowy. Zewnątrz to niewielkie gruszkowate lub owalne jagody z łuskami na skórce przypominającymi węża. Waga jednego owocu wężowego waha się od 50 g do 110 g, a wewnątrz są 1-3 pestki, których nie powinno się spożywać.

Jak jeść salakę

Pod szczelną skórką jest rozmieszczony delikatny miąższ. Żeby obrać kroplepodobną jagodę, wystarczy przeciąć powierzchnię ostrym nożem - górna warstwa odłączy się podobnie do skorupki jajka. Nasina najlepiej od razu usunąć, żeby nie psuły wrażenia od tego osobliwego słodycza. Ciekawie, że część jadalna może być zarówno jednolita, jak i podzielona na segmenty.

Owoc wężowy ma cienki aromat i wytworny posmak, dzięki czemu cieszy się popularnością u smakoszy. Zazwyczaj spożywa się oddzielnie i w surowej postaci, ale także można go dodawać do takich rozmaitych wieloskładnikowych potraw, jak:

  • Sałatki owocowe.
  • Kiśle.
  • Kompoty i soki.
  • Konfitury i dżemy.
  • Dania mięsne i rybne.

100 g zawiera 85 kcal, co robi go doskonałą przekąską dietetyczną. Wybór idealnego owocu nie jest trudny: wybieraj ten, który jest największy i bez uszkodzeń na skórce.

Pożyteczne właściwości i reguły przechowywania owocu wężowego

Regularne użycie owocu salaki pozytywnie wpływa na pracę mózgowia, polepsza wzrok i służy świetną profilaktyką problemów z sercem, naczyniami i nawet chorób onkologicznych i wylewów. Na ojczyźnie owoc często stosują do leczenia zaburzeń, związanych z układem pokarmowym.

Salaka zawiera przeciwutleniacze i niezbędne dla każdej osoby pierwiastki śladowe i witaminy. Dzięki temu owoce spowalniają procesy starzenia się i pozytywnie wpływają na ogólny stan organizmu. Udowodniono również jego korzystny wpływ na odporność.

Dojrzały produkt można przechowywać w warunkach pokojowej temperatury nie dłużej niż cztery dni. W lodówce mogą one stać blisko tygodnia. Chcecie kupić owoc wężowy na Ukrainie? Na naszej stronie internetowej Crazybox są przedstawione najlepsze egzemplarze za przyjemną cenę.

Gdzie zamówić owoc wężowy z dostawą

Zebrane z miłością i uwagą pudełka z daniami tropikalnymi, miodem, orzechami różnych gatunków lub owocami suszonymi będą nienagannym prezentem na każdą okazję i bez niej. Z takimi pudełkami nawet nieprzyjemna zimowa pogoda będzie do radości, a żadna awitaminoza wiosenna do was nie dotrze!