Melon suszony bez cukru

Melon suszony bez cukru
Dostawa
Bezpłatna
Przy zamówieniu od 200 zł.
InPost na terenie całej Polski
Koszt dostawy według stawek InPost. Koszt dostawy do Paczkomatu  - 16 zł, dostawa kurierem - 19 zł. Wysyłki realizujemy od poniedziałku do piątku.
Dostawa kurierem na terenie Warszawy - 16 zł.
Wysyłki realizujemy od poniedziałku do piątku.
DPD FOOD – bezpieczna dostawa żywności! - 19zł
Monitorowany łańcuch chłodniczy od +1oC do +4oC!

Paczki do Łodzi, Krakowa, Poznania i Trójmiasta wysyłamy od poniedziałku do czwartku (dostawa do klienta w dniu następnym).
Waga: (100 g)
15 zł
szt (15 zł)

Kantalupa - suszony melon

 

Kantalupa suszona to egzotyczny smakołyk pochodzący z dalekich krajów wschodnich. Obecnie głównym dostawcą melona tego gatunku jest Tajlandia. W przyrodzie istnieje blisko 30 różnych gatunków tej rośliny, a najpopularniejszy z nich to Charente i Calypso.

 

Tajski melon ma brawny, żółty kolor i miękką teksturę. Suszone owoce z niego wychodzą słodkie i aromatne. Żeby zachować maksimum korzyści od owocu, on poddaje się działaniu stosunkowo niskiej temperatury w celu odwodnienia. Kandyzowane melony kantalupa to pyszne słodycze bez dodatku cukru.

 

Pożyteczne właściwości suszonego melona

 

Tajski owoc jest prawdziwym źródłem pożytecznych substancji dla zdrowia człowieka. Suszony melon kantalupa nie jest gorszy od świeżego owocu i ma bogaty skład.  Przede wszystkim, to aminokwasy i mikroelementy. Ich potrzebuje każdy organ i układ ludzkiego organizmu, więc lepiej otrzymywać takie substancje w naturalnej postaci.

 

Spożywanie suszonych owoców ma pozytywny wpływ na skórę, włosy i naczynia włosowate. Regularne spożywanie produktu pomaga utrzymać stabilną równowagę wodną skóry. Poza tym wielu ekspertów polecają stosowanie kandyzowanych melonów tajskich, aby uniknąć wysypek i zaczerwienień na skórze.

 

Gdy klient kupi kandyzowane płatki melona na portalu serwisu Crazybox, on oceni we właściwy sposób te smakołyki. Mają one ogromne spektrum pożytecznych właściwości:

 

  • istotnie obniżają ryzyko zawału, niedokrwienia choroby serca;
  • aktywnie wzmacniają mięsień serca i ścianki naczyń;
  • stabilizują poziom cholesterolu w krwi;
  • zapobiegają zastojowi żółci i pojawieniu kamicy w pęcherzu;
  • gwarantuje efekt antyoksydancyjny;
  • kwas foliowy normalizuje tło hormonalne, wzmacnia odporność i polepsza jakość pamięci;
  • obniżają poziom stresu w organizmie człowieka, normalizują sen;
  • stabilizują pracę układu pokarmowego;
  • podnosiją apetyt.

 

Trudno wymienić wszystkie zalety kandyzowanych płatek kantalupy, ponieważ ich skład jest rozmaity i bogaty. Główną cechą wyróżniającą owoc jest podwyższona zawartość fruktozy, dzięki czemu jego miąższ ma naturalny słodki smak bez dodania cukru.

 

Suszone owoce melona w kuchni

 

Takie wschodnie słodycze, jak melon suszony kantalupa, jest szeroko stosowany też w kuchni. Jest podawany jako samodzielny smakołyk lub wchodzi do składu potraw. Z suszonych owoców można przygotować różne napoje, takie jak kompot lub herbata. Suszone plastry nadają się do dodawania do wypieków i nabiału. Bardzo często gospodyni dodają miąższ owocu do racuszków lub wytwornych deserów.

 

Kupić suszony melon na Ukrainie można w każdym supermarkecie. Jednak, żeby otrzymać naprawdę jakościowy towar, prawidłowo przygotowany, trzeba zamówić dostawę owoców suszonych przez serwis Crazybox. Nasza organizacja wysyła produkcję po całym kraju, poprzednio bezpiecznie pakując ją do specjalnych pojemników.

 

Klient może kupić suszone owoce melona w trybie online na naszym portalu. Serwis pracuje całodobowo, a zamówienia opracowują się 7 dni w tygodniu