Orzechy macadamia w skorupie

Orzechy macadamia w skorupie
Dostawa
Bezpłatna
Przy zamówieniu od 200 zł.
InPost na terenie całej Polski
Koszt dostawy według stawek InPost. Koszt dostawy do Paczkomatu  - 16 zł, dostawa kurierem - 19 zł. Wysyłki realizujemy od poniedziałku do piątku.
Dostawa kurierem na terenie Warszawy - 16 zł.
Wysyłki realizujemy od poniedziałku do piątku.
DPD FOOD – bezpieczna dostawa żywności! - 19zł
Monitorowany łańcuch chłodniczy od +1oC do +4oC!

Paczki do Łodzi, Krakowa, Poznania i Trójmiasta wysyłamy od poniedziałku do czwartku (dostawa do klienta w dniu następnym).
Waga: (100 g)
12 zł
szt (12 zł)

Orzech makadamia w skorupce od CrazyBox

Gdy kupisz orzech makadamia w skorupce, otrzymasz owoc bardzo podobny do orzecha leśnego. Jednak jego tekstura jest delikatniejsza, a sam on jest dosyć kruchy. Poza tym, jądro jest bardzo kaloryczne. Ale nie warto się niepokoić, utyć przez spożycie orzecha makadamia niemożliwie, ponieważ organizm za jedno przyjęcie przyswaja nie więcej, niż 100 gramów produktu. Właśnie dlatego podobne smakołyki są doskonałym wariantem przekąski poza domem.

Kupić orzech makadamia w sklepie internetowym Crazybox dość prosto. Dla tego użytkownik może otworzyć naszą oficjalną stronę internetową i wybrać potrzebną pozycję. Towar jest sprzedawany na wagę od 100 gram w osobnym opakowaniu. Zamówienia, złożone przed 12:00 po mieście Kijów dostarczają się w ten sam dzień. Inne zamówienia obrabiają się kolejno i przesyłają się przez firmę transportową Nowa Poczta.

Przewagi serwisu Crazybox polegają na wyborze wyjątkowego, jakościowego i świeżego surowca. Dziennie magazynowe zapasy przechodzą inwentaryzację w celu znalezienia zepsutej produkcji. Właśnie dlatego do naszych klientów postępują najlepsze towary, które zachowują się dosyć długo też w warunkach domowych.

Co wiadomo o orzechu makadamia

Pierwsze wspomnienie o roślinie datuje się więcej niż 150 lat temu. Słynny botanik australijski Ferdinand Heinrich von Mueller nazwał znaleziony owoc na cześć własnego kolegi chemika John’a MacAdam’a. Orzech ma też inne nazwy, jednak po 1930 roku nazwa została oficjalnie przymocowana do rośliny.

Rosną pożyteczne owoce na drzewie, które może osiągać wysokość 15 m. Ono jest dosyć wybredne co do gleby: roślina potrzebuje pewnego rodzaju gruntu, dobrych nawozów i dostatecznego nawilżenia. Zanim orzech zaczyna owocować, mija co najmniej 10 lat. Właśnie dlatego koszt produktu jest wysoki w porównaniu z innymi gatunkami orzechów.

W naszym kraju orzech marokański można zobaczyć tylko w specjalnie zagospodarowanych szklarniach lub cieplarniach. Drzewo ginie od razu przy temperaturze poniżej 4 stopni. Poza tym, roślina źle reaguje na drastyczne zmiany temperatury. Żeby otrzymać pożądane owoce, rośliną należy bardzo długo się opiekować we właściwy sposób.

Czym jest pożyteczny orzech makadamia

Skład orzecha jest rozmaity i bogaty. Zawiera miedź, mangan, selen, żelazo, sód i dużo innych cennych elementów. W miąższu mieszczą się witaminy grupy B, C, E. Każdy z nich jest niezastąpiony dla organizmu człowieka i wykonuje pewną rolę. Możesz zamówić makadamię na naszym portalu, a w ciągu kilku godzin produkt będzie w miejscu docelowym. Wszystkie zamówienia obrabiają się w maksymalnie krótkie terminy, więc mieszkańcy stolicy mogą otrzymać swój towar w ten sam dzień.

Orzech pochodzący z Australii jest bardzo cenny. Na swojej ojczyźnie jest spożywany przez ludzi codziennie. Australijczycy rzetelnie opiekują się rośliną i słusznie. Ten naród bardzo rzadko ma styczność z chorobami, związanymi z podwyższonym poziomem cholesterolu w krwi. Spożywanie owocu macadamskiego jest korzystne przy anginie, zapaleniu stawów, żylakach. Pozytywnie wpływa na naczynia i serce. Niektóre substancje w jądrze zapobiegają powstaniu komórek rakowych w organizmie człowieka.

Właściwości orzecha makadamskiego

Jest duży wpływ owocu i na organizm kobiety. Substancje wchodzące do jego składu, normalizują pracę organów płciowych, normalizują cykl miesiączkowy i zwiększają libido. Podobny efekt można obserwować u mężczyzn, którzy stwierdzili polepszenie potencji przy regularnym spożywaniu produktu.

Jeszcze jedna pożyteczna właściwość rośliny to szybkie wznowienie sił po wysiłkach fizycznych i umysłowych. Jego dodają do menu chorych, którym trzeba jak najszybciej wrócić do formy. Olej, który mieści się w orzechu, pozytywnie wpływa na stan skóry. Uruchamia naturalne procesy regeneracji powłoki skórnej. Wszystkie składniki odżywcze doskonale przyswajają się w organizmie dzięki składnikom pomocniczym.

Orzech makadamia w skorupce dla zdrowia

Często makadamię w skorupce kupują kobiety ciężarne. Wszystko jasne - w owocu są elementy nie tylko dla wsparcia zdrowego sposobu życia, ale również dla złagodzenia skurczów i uspokojenia układu nerwowego. Spokojny stan dla kobiety w ciąży jest bardzo ważny. W taki sposób dziecko będzie rozwijało się poprawnie i otrzymywało wszystkie konieczne składniki odżywcze z naturalnego produktu, a nie z dodatków syntetycznych. Poza tym to będzie o wiele taniej, niż sztuczne witaminy.

Orzech makadamia jest polecany dla tych, kto chce schudnąć. Jest kaloryczny, ale może nawet w małej ilości zaspokoić głód na dłuższy czas. Zapewnia organizmowi człowieka wszystko, czego potrzebuje, tak że owoc może śmiało zamienić jeden z posiłków. Poza tym, roślina stabilizuje metabolizm, a to jest bardzo ważny warunek efektywnego odchudzania.

Wszystkich, kto chce poprawić własne zdrowie, trzeba kupić owoc makadamia i przechowywać w domowych warunkach przy temperaturze od 0 do 10 stopni w ciemności. Te warunki pasują dla jądra w skorupce. Przechowywać orzech marokański warto przy temperaturze poniżej 5 stopni przez jeden rok. W łupinie ochronnej orzech będzie przydatny dla spożywania w ciągu dwóch lat.