Orzech laskowy

Orzech laskowy
Dostawa
Bezpłatna
Przy zamówieniu od 200 zł.
InPost na terenie całej Polski
Koszt dostawy według stawek InPost. Koszt dostawy do Paczkomatu  - 16 zł, dostawa kurierem - 19 zł. Wysyłki realizujemy od poniedziałku do piątku.
Dostawa kurierem na terenie Warszawy - 16 zł.
Wysyłki realizujemy od poniedziałku do piątku.
DPD FOOD – bezpieczna dostawa żywności! - 19zł
Monitorowany łańcuch chłodniczy od +1oC do +4oC!

Paczki do Łodzi, Krakowa, Poznania i Trójmiasta wysyłamy od poniedziałku do czwartku (dostawa do klienta w dniu następnym).
Waga: (100 g)
7 zł
szt (7 zł)

Surowy orzech laskowy - kupić orzech laskowy w Crazy Box

Orzech laskowy to jeden z najbardziej popularnych rodzajów orzechów dzisiaj. Cena orzechów laskowych jest całkiem dostępna, żeby każdy mógł sobie je pozwolić. W orzechu laskowym mieści się duża ilość białka roślinnego, które może zamienić mięso lub rybę według swojej pożywności.

Pochodzenie orzecha laskowego

Ten rodzaj orzechów wysoko cenią za dużą ilość pożytecznych substancji. Tak złożyło się, że orzech leśny często nazywają orzechem laskowym, odnosząc go do leszczyny zwyczajnej, która rośnie w dzikiej przyrodzie. Jednak te owoce, które dzisiaj sprzedają na rynkach i w supermarketach odnoszą do roślin hodowanych i krzaków, wyhodowanych na specjalnych produkcjach rolnych.

Orzech laskowy rośnie w Małej Azji i Europie, a także aktywnie rośnie i hoduje się w krajach Śródziemnomorza. Wysokość krzaków waha się w granicach od 3 m do 10 m. Orzech laskowy jedli jeszcze w dawne czasy, ale i do dziś produkt ceni się za swoją zdolność nasycać organizm, uspokając głód i żywić organizm pożytecznymi mikroelementami.

Co wchodzi do składu orzecha laskowego

Prezentowany rodzaj orzecha zawiera w swoich jądrach ponad 70% olejów, które mają dobry wpływ na przewód pokarmowy. Przybliżony skład orzechów laskowych:

  1. Białko roślinne, które zastępuje białko mięsne – 20%;
  2. Węglowodany złożone, które dają uczucie sytości i energii-10%;
  3. Obfitość witamin i minerałów potrzebnych do utrzymania organizmu (PP, A, C, fosfor, potas, magnez itp.). W składzie orzechów laskowych jest ich co najmniej 13%.

Ze względu na to, że orzech jest dosyć kaloryczny, jest niezastąpionym produktem w menu każdego wegetarianina. Orzech laskowy jest kaloryczny, dzięki czemu sytość przychodzi dosyć szybko i trwa przez dłuższy czas. Kupić orzechy laskowe możecie w naszym sklepie Crazybox z dostawą po całej Ukrainie.

Jak orzech laskowy wpływa na organizm

Pożteczność od użytku surowego orzecha laskowego odczuwają ludzie, którzy przestrzegają post lub srogich diet. Ma zdolność odnawiać wyczerpany organizm i może stosować się jak oddzielna potrawa, co jest bardzo wygodnie w warunkach braku czasu dla pełnowartościowego obiadu. Kupić orzechy laskowe i wprowadzić ten produkt do codziennego jadłospisu mogą ludzie w różnym wieku, przecież orzechy laskowe dobrze przyswajają się w organizmie, zapewniając prawidłową pracę organów i układów wewnętrznych.

Wpływ orzecha na ciało człowieka jest nieoceniony, szczególnie w czasach kryzysu ekologicznego. Przy regularnym stosowaniu orzechów laskowych można zaznaczyć:

  1. zmniejszenie poziomu stresu i nerwowości;
  2. zwiększenie wydajności, energii;
  3. wzmocnienie naczyń krwionośnych i eliminacja cholesterolu.

Orzech laskowy pomaga pozbyć się nerwic, bezsenności, niepokoju ze względu na wysoką zawartość magnezu i witamin z grupy B. Kupić surowe orzechy laskowe w Kijowie jest ważne również dla normalizacji pracy mózgu. Ten produkt jest stosowany jako profilaktyka choroby, takiej jak Alzheimer. Orzech laskowy poprawia aktywność mózgu i pamięć.

Orzech pomaga również wzmocnić tkankę kostną i mięśnie, zmniejszyć żylaki i wyeliminować anemię.

Dla kogo są pożyteczne surowe orzechy laskowe

Szczególnie pożyteczny ten produkt jest dla następującej kategorii ludzi:

  • Młodych matek i kobiet w ciąży, ponieważ orzech stymuluje laktację;
  • Kupić surowy orzech laskowy warto dla dzieci zarówno najmłodszych, jak i nastolatków dla najlepszego rozwoju układów wewnętrznych;
  • osób cierpiących na żylaki i choroby sercowo-naczyniowe;
  • osób starszych do poprawy pracy mózgu.

I oczywiście dla wegetarianów, dla których życiowo ważne jest białko odżywcze dla wsparcia zdrowia i energii ciała.

Kupić suszone orzechy laskowe w Polsce

Jeśli chcecie kupić suszone lub surowe orzechy laskowe, kupujcie w sprawdzonym miejscu. Ważnie jest poprawnie pakować i przechowywać orzechy laskowe, żeby nie straciły smaku i pożytecznych substancji. Firma Crazybox przestrzega wszystkich reguł transportu i przechowywania orzechów leśnych, więc u nas możecie kupić oryginalne orzechy laskowe za optymalną ceną.