Orzeszki pini

Orzeszki pini
Dostawa
Bezpłatna
Przy zamówieniu od 200 zł.
InPost na terenie całej Polski
Koszt dostawy według stawek InPost. Koszt dostawy do Paczkomatu  - 16 zł, dostawa kurierem - 19 zł. Wysyłki realizujemy od poniedziałku do piątku.
Dostawa kurierem na terenie Warszawy - 16 zł.
Wysyłki realizujemy od poniedziałku do piątku.
DPD FOOD – bezpieczna dostawa żywności! - 19zł
Monitorowany łańcuch chłodniczy od +1oC do +4oC!

Paczki do Łodzi, Krakowa, Poznania i Trójmiasta wysyłamy od poniedziałku do czwartku (dostawa do klienta w dniu następnym).
Waga: (100 g)
29 zł
szt (29 zł)

Orzeszki piniowe - kupić w CrazyBox

Dzisiaj orzechy piniowe można kupić nie we wszystkich sklepach spożywczych i supermarketach. Właściwości pożyteczne orzeszków piniowych robią ich liderami wśród analogicznych produktów. Te owoce spożywane zarówno w świeżej postaci, jak w wywarach i nalewkach do profilaktyki i leczenia zjawisk patologicznych. Orzechy wykorzystują się do leczenia wielu chorób i aktualne dla tych, kto przestrzega zasad prawidłowego odżywiania.

Kupić orzeszki piniowe za dostępną ceną możecie w Crazybox. Na stronie internetowej można zamówić dostawę orzechów, owoców i owoców suszonych do każdego miasta Ukrainy.

Historia orzechów piniowych

Ojczyzna orzeszków piniowych to Syberia i Daleki Wschód. Otrzymują orzechy z szyszek sosny, a nie z cedru, jak niektórzy mówią. Dalekowschodnie owoce są znacznie większe, niż syberyjskie, jednak te ostatnie są bardziej popularne z powodu charakterystyk smakowych. Cedr syberyjski jest aromatyczny, oleisty i słodszy.

Od dawna orzechy piniowe wykorzystywały w celach leczniczych. Wcześniej z powodu braku preparatów, z cedru przygotowywali nalewkę alkoholową, która ułatwiała stan przy reumatyzmie, zapaleniu stawów, podagrze. A na początku ХХ stulecia orzeszki brali do leczenia gnilca. Kobiety aktywnie wykorzystywały skorupkę orzechów do włosów. Kosmyki stawały się silniejsze, gęstsze i bardziej błyszczące.

Największym dostawcą orzechów piniowych jest Rosja. Na drugim miejscu Mongolia. W Kazachstanie również jest skupiona duża ilość drzew, jednak ten kraj nie eksportuje orzeszków.

Dzisiaj orzeszki piniowe można kupić w trzech rodzajach

  1. W szyszk Można kupić gotowane lub zwyczajne. Te ostatnie obowiązkowo należy ugotować, żeby usunąć żywicę z szyszek;
  2. W skorupce. Ona dosyć łatwo oczyszcza się za pomocą młoteczka. Skorupkę również wykorzystują dla przygotowywania wywarów: leczniczych i kosmetycznych;
  3. Ten rodzaj orzechów jest najbardziej rozpowszechniony i popularny. Kupować jądra poleca się w opakowaniu próżniowym. Tak minimalizuje się ryzyko uszkodzenia produktu. Jądra mają właściwość gorzknieć.

Kupić oczyszczone orzechy piniowe jest o wiele zdrowiej, przecież nie ma potrzeby czyścić ani gotować szyszki, żeby wyciągnąć lecznicze jądra.

Pożyteczne właściwości orzechów piniowych

Orzechy cenią za doskonały skład, w którym mieszczą się aminokwasy, kwasy tłuszczowe i ogromna ilość witamin i minerałów. W jądrze mieści się blisko 64% pożytecznych tłuszczów, 19% substancji azotowych i 15% węglowodanów złożonych, które na długo dają uczucie sytości.

Top-6 przyczyn wprowadzić do swojego menu orzechy piniowe:

  1. Orzechy ważne spożywać w okresie poza sezonem i do profilaktyki przeziębienia, ponieważ pożyteczny skład jąder znacznie podnosi odporność człowieka;
  2. Orzechy składają się z tłuszczów. One sprzyjają wzmocnieniu naczyń i polecane do leczenia chorób sercowo-naczyniowych. Jądra obniżają poziom cholesterolu w krwi;
  3. W orzechach jest dostateczna ilość witaminy Е, która dba o urodzie i zdrowiu włosów, paznokci i skóry;
  4. Orzechy są nasycone jodem, który jest potrzebny do efektywnej pracy tarczycy;
  5. Jeśli są problemy z układem pokarmowym, specjaliści jako dodatkowe żywienie polecają orzechy piniowe z miodem;
  6. Aminokwasy i beta-karoten poprawiają wzrok. A luteina zawarta w orzechach pomaga filtrować promieniowanie UV, które negatywnie wpływa na plamkę żółtą.

Jądra piniowe są pełnowartościowym zamiennikiem mięsa. Białko, które zawierają orzechy, pod względem pożytecznych właściwości i charakterystyk odżywczych nie ustępują mięsu i rybie.

Zaleta orzechów piniowych dla mężczyzn

Zaznaczają zaletę spożywania orzechów dla mężczyzn. Zawierają cynk, który wpływa na pracę układu rozrodczego. Cynk zapobiega rozwojowi problemów gruczołu krokowego, oraz sprzyja polepszeniu potencji.

Regularne spożywanie orzechów pozytywnie wpływa na funkcje układu endokrynnego i płciowego. Skład jąder bierze udział w procesach zamiennych, oraz sprzyja najlepszemu przyswojeniu tłuszczów, białek i węglowodanów.

Zaleta orzechów piniowych dla kobiet

Nie mniej ważne jest włączenie orzechów piniowych do menu kobiet. Tylko trzy orzeszki dziennie zapewniają organizmowi dobową dawkę tokoferyli. Ta witamina bierze udział w wytwarzaniu mleka u młodych matek. Jest udowodniona zaleta orzechów przy odchudzaniu. Rzecz w tym, że w jądrach jest kwas pinolenowy. To właśnie on daje mózgowi sygnał o tym, że żołądek jest wypełniony. Orzeszki na długo nasycają organizm, nie wywołując głodu, tym samym obniżają częstotliwość przekąsek.

Orzechy piniowe normalizują stan psycho-emocjonalny człowieka, wzmacniają ukrwienie, stymulują pracę mięśni i nadają ciału energiczności i rześkości.

Norma dobowa orzechów piniowych

Orzeszki piniowe są bardzo smaczne, mają swój specyficzny aromat i posmak. Jednak z tym produktem należy być dość ostrożnym. Biorąc pod uwagę dużą ilość tłuszczów, cedr nie poleca się jeść garśćmi. W 100 g produktu mieści się 674 kcal. Lekarze doradzają spożywać nie więcej 20-40 g na dobę. Zazwyczaj orzeszki wykorzystują w przygotowywaniu różnych potraw¸ sałatek i pieczywa.

W jądrach są zgromadzone 19 aminokwasów, z których 15 są niezastąpione. Bogaty skład owoców piniowych zrobiły produkt bardzo popularnym.

Ale ten świetny produkt ma przeciwwskazania, którymi nie warto lekceważyć. Orzechów nie polecają jeść tym, kto ma zdiagnozowaną kamicę lub zapalenie pęcherzyka żółciowego. Jeśli spożywać orzechy więcej, niż dawka dobowa, w jamie ustnej może pojawić się nieprzyjemny posmak metalowy. Czasami z powodu przekroczenia normy powstaje gorycz w ustach.

Jak przechowywać jądra orzechów piniowych

Przy nieprawidłowym przechowywaniu orzechy piniowe szybko psują się i nabywają smaku metalowego i gorzkiego. One również mogą pokrywać się pleśnią. Jeśli tego nie zauważyć w porę, człowiek może otrzymać silne otrucie.

Gdzie kupić orzechy piniowe

Jeśli zdecydowałeś się kupić oczyszczony orzech piniowy, to należy go przechowywać w chłodnym, czystym miejscu, koniecznie w lodówce lub zamrażarce. Orzech piniowy nie lubi wysokiej wilgotności. Oczyszczone orzechy mogą przechowywać swoje właściwości smakowe i pożyteczne blisko roku, nie psują się w ciągu kilku lat.

Serwis dostawy owoców egzotycznych i orzechów Crazybox proponuje kupić orzechy piniowe za najlepszą ceną.