Awokado Hass

Awokado Hass
Dostawa
Bezpłatna
Przy zamówieniu od 200 zł.
InPost na terenie całej Polski
Koszt dostawy według stawek InPost. Koszt dostawy do Paczkomatu  - 16 zł, dostawa kurierem - 19 zł. Wysyłki realizujemy od poniedziałku do piątku.
Dostawa kurierem na terenie Warszawy - 16 zł.
Wysyłki realizujemy od poniedziałku do piątku.
DPD FOOD – bezpieczna dostawa żywności! - 19zł
Monitorowany łańcuch chłodniczy od +1oC do +4oC!

Paczki do Łodzi, Krakowa, Poznania i Trójmiasta wysyłamy od poniedziałku do czwartku (dostawa do klienta w dniu następnym).
Waga: (1 szt)
7 zł
szt (7 zł)

Awokado

Najdelikatniejsza, oleista,najpopularniejszaodmianaawokado to "Awokado Hass"alboHass. Owocsubtropikalny ma korzenny, słodkawy smak. Ani dla kogo nie jest tajemnicą, że owoce awokado są nie tylko smaczne, aleteżzdrowe. Owoc jest bardzo popularny wśród zwolenników zdrowejżywności, ponieważ awokado ceni się przede wszystkimzpowoduwysokiejpożywności.Całkiem słusznieawokado nazywają "super-food", ponieważ zawiera szerokie spektrum witamin i mikroelementów.

Awokado kupić w Ukrainie można praktycznie wkażdym supermarkecie, jednak gatunek "hass" spotykanyjesto wielerzadziej.

Właściwości awokadohass

Ten gatunek owocu jest uważany za najbardziejzdrowy. Owoc ma okrągłykształt i charakterystyczny dlaodmianykolor skórki - czarny. Tonajbardziejjawna cecha wyróżniającahass. Wywiódł tęodmianę amator-rolnik RudolfHass, który z czasem nazwał awokado swoim imieniem.

AwokadoodmianyHass, w odróżnieniu od innych rodzajów awokado,jestniezbyt dużei ma malutką kostkę. Waga waha się wgranicach od 200 g do 500g. Niedojrzałyowoc ma ciemnozieloną szorstką skórkę, przy dojrzewaniu kolor skórkiprzybieranasyconegoczarnegokoloru. Czasami awokadoprzybierakolorufioletowego.

Czarne awokado ma dobre charakterystyki, łatwogotransportować, ma właściwość dojrzewaniapo ścinaniu z drzewa i praktycznie nie psuje się. Cena awokado jest stosunkowo niewielka, ponieważ samodzielnie roślina owocuje całorocznie. Wiecznozielone drzewo lubi gorący klimat. Ojczyzną owocusą Meksyk i Ameryka Centralna.

Smak i aromat awokado odmianyhass.

Od klasycznegj odmiany ta odmiana różni się dużą zawartością pożytecznych olejów. Miąższ dojrzałego owocu jest miękki i łatwo odstaje od skórki. Śmietankowy smak z orzechowymi nutkami powoduje prawdziwie zażądanie owocu wśród nabywców. Główna wartość awokado polega na tym, że można go kupować przez cały rok.

Korzyść awokadohass

Faktyczniehassto hybryda dwóch odmian awokado pochodzącychz Gwatemali i Meksyku.Dojedzeniaużywają tylko miąższ owocu, bez skórki i kostki. W nim mieści się mnóstwo witamin i minerałów. Oprócz fosforu, potasu, magnezu, żelaza, witamin В, Е, Do, Z,owoc zawierakwasy tłuszczowemononienasycone .Teostatnie pomagają szybciej schudnąć,więcdietolodzyczęstopolecajątenowoc doleczenia otyłości średniegostopnia.

Awokadotrzebakupowaćludziom,którzymająpodwyższonypoziomcholesteroluorazproblemyzośrodkiemkrążenia.Mannoheptulozazawartawowocu,pozytywniewpływanapracęukładunerwowego,obniżapoziomznużeniaiusuwasenność.

WawokadomieścisięL-karnityna,którawywieradobrywpływnaprocesymetaboliczneworganizmie.Jednak,niezważającnapożytecznewłaściwości,egzotycznyowoctrzebaużywaćostrożnie.Dużeawokadonależypodzielićnaporcje,zwłaszczajeślitenowocprzedtemniewchodziłdozwykłegomenu.Rzadko,alebywająwypadkireakcjialergicznej.Owoczawieradużąilośćtłuszczów,więcumiarkowaneużycieawokadoprzyniesietylkokorzyść,anieszkodę.

Awokadowkuchni

Naprawdęawokadojestniezwykłymskładnikiemdlamnóstwapotraw.Zazwyczajdodajągodoprzystawek,sałat,kanapek.Nierzadkoprzygotowujązimnezupyorazzupy-piure.DobroczynnośćodużyciaawokadoHassjestoczywista.

Gdziekupićczarneawokado

Kupić w Kijowie dojrzałe awokado to nie problem. Służba dostawy egzotycznych owoców Crazybox proponuje naturalne, dojrzałe, jakościowe egzotyczne owoce, przywiezione z ich krajów ojczystych. Jeśli chcesz kupić duże awokado w sklepie internetowym, zapraszamy do nas. Mamy szeroki wybór owoców, orzechów dla smakoszy i amatorów egzotycznych produktów.

AwokadoHassmożesz kupić u nas w najlepszej cenie!