Papaja

Papaja
Dostawa
Bezpłatna
Przy zamówieniu od 200 zł.
InPost na terenie całej Polski
Koszt dostawy według stawek InPost. Koszt dostawy do Paczkomatu  - 16 zł, dostawa kurierem - 19 zł. Wysyłki realizujemy od poniedziałku do piątku.
Dostawa kurierem na terenie Warszawy - 16 zł.
Wysyłki realizujemy od poniedziałku do piątku.
DPD FOOD – bezpieczna dostawa żywności! - 19zł
Monitorowany łańcuch chłodniczy od +1oC do +4oC!

Paczki do Łodzi, Krakowa, Poznania i Trójmiasta wysyłamy od poniedziałku do czwartku (dostawa do klienta w dniu następnym).
Waga: (1 szt)
Niedostępne

Papaja karłowata - egzotyczny melon z tropików

Nazywano ją często karłowatym drzewem melonowym, ponieważ owoce mają okrągły i jednocześnie trochę przedłużony kształt. Można je jeść zarówno w surowej postaci, jak i wykorzystywać do gotowania i zapiekania. Papaja ma przyjemny owocowy aromat i nasycony, słodki smak.

Jeśli chcecie spróbować czegoś niezwykłego, zwróćcie uwagę na egzotyczny, świeży owoc papaji karłowatej: można go kupić z dostawą do wszystkich miast Ukrainy w Crazybox. U nas możecie znaleźć nie tylko egzotykę pod postacią papaji królewskiej lub karłowatej, ale też różne rodzaje orzechów, owoców suszonych, jagód.

Wygląd zewnętrzny i właściwości papaji karłowatej

Papaja karłowata rośnie w tropikach i daje dobry urodzaj przez cały rok. Jest uważana za jedną z najłatwieszych w hodowli roślin tropikalnych, które szybko dojrzewają w każdą pogodę.

Dla dojrzałych owoców jest charakterystyczny jaskrawo-pomarańczowy i żółty kolor, a niedojrzałych - zielony. Zbierają je z bambusowych badylów, gdy one nabywają ciepłego odcieniu. Po lądowaniu początek zbioru urodzaju odbywa się już na 2 rok. Dziwnie, że na tak niskim badylu pojawiają się duże jagody długością 40 cm takiego samego rozmiaru i liście rośliny.

Jeśli pokroić owoc, można zauważyć, że środek wydziela naturalny słodki sok. Z konsystencji papaja karłowata przypomina miąższ dyni, a według smaku podobna do połączenia dyni i melona.

Największe plantacje owocu egzotycznego są położone w Ameryce Południowej, a także jego aktywnie hodują w Brazylii, Indiu i Tajlandii.

Jak jeść papaję karłowatą red lady

Zanim jęść smakołyk należy go obrać z pestek. Dalej pokroić na 2 części, a potem na cząstki lub w kostkę.

Smak papaji karłowatej preferują łączyć z takimi produktami:

  • Europejczycy lubią mieszać papaję z tartym parmezanem.
  • Na wschodzie dodają ją do ryżu i sałatki "Sum Tam" z krewetkami, pieprzem i czosnkiem.
  • W krajach zachodnich owoc jest popularnym składnikiem dla dań z kalmarów, omułków jadalnych i mięsa.
  • W Tajlandii słodycz polewają sokiem limy.

Również owoc bardzo wygodnie używać w suszonej postaci.

W niedojrzałej postaci produkt stosują w kuchni jak warzywo, a w dojrzałym - jak słodki składnik sałatek owocowych, konfitur i deserów. Żeby je przygotować, rekomendujemy kupić papaję karłowatą za przyjemną ceną z dostawą po Ukrainie w sklepie online Crazybox.

Warunki przechowywania karliej papaji

Jeśli po kupnie Owoc jeszcze twardy na dotyk, a skórka zielonego odcieniu. Lepiej poczekać 1-2 dnie jak długo on dojrzeje przy pokojowej temperaturze. A oto obecność żółtawego lub pomarańczowego jednorodnego koloru świadlub o dojrzałości, w takim wypadku owoc należy od razu kłaść do lodówki. W ciągu następnych 7 dni on będzie zostawał w świeżym i przydatnym dla użytku wyglądzie.

Pożyteczne właściwości papaji karłowatej

Z pwoodu dużych rozmiarów i dużej zawartości pożytecznych substancji produkt jest bardzo sytną i jednocześnie dietetyczną potrawą. Tylko w nim mieści się unikalny enzym - papaina. On polepsza trawienie i procesy metabolicznew organizmie.

Do składu również wchodzą: magnez, fosfor, żelazo. Dzięki obecności białka, węglowodanów i błonnika składniki jagody obniżają poziom cholesterolu w krwi, a za pomocą antyoksydantów nie dopuszczają przedwczesnego starzenia komórek.

Jeszcze w papaji jest na 30 % więcej witaminy С i na 50 % potasu, niż w pomarańczach, i do 10 razy więcej potasu, niż w jabłkach. W rezultacie przy częstym spożywaniu owocu znacznie wzmacnia się odporność organizmu na infekcje i wzmacniają się tkanki kostne. Na myśl lekarzy, ta jagoda jest naturalnym środkiem profilaktycznym zapobiegającym chorobom stawów i żołądka.

Gdzie kupić papaję karłowatą red lady na Ukrainie

Dla zamówienia smacznej i soczystej papaji red lady zwracajcie się do Crazybox. Dostarczamy świeże owoce egzotyczne od bezpośredniego dostawcy z Wietnamu i Tajlandii. Cała produkcja przechodzi rzetelną kontrolę jakości i jest ostrożnie pakowana do szczelnego opakowania, żeby w całości i w ładnej postaci trafić na wasz stół.

Dostawa odbywa się po Kijowie, oraz innych regionach Ukrainy.

Dołączajcie się do liczby zadowolonych klientów i cieszcie siebie i bliskich niezwykłymi smakołykami tropikalnymi.