Tamaryndowiec

Tamaryndowiec
Dostawa
Bezpłatna
Przy zamówieniu od 200 zł.
InPost na terenie całej Polski
Koszt dostawy według stawek InPost. Koszt dostawy do Paczkomatu  - 16 zł, dostawa kurierem - 19 zł. Wysyłki realizujemy od poniedziałku do piątku.
Dostawa kurierem na terenie Warszawy - 16 zł.
Wysyłki realizujemy od poniedziałku do piątku.
DPD FOOD – bezpieczna dostawa żywności! - 19zł
Monitorowany łańcuch chłodniczy od +1oC do +4oC!

Paczki do Łodzi, Krakowa, Poznania i Trójmiasta wysyłamy od poniedziałku do czwartku (dostawa do klienta w dniu następnym).
Waga: (200 g)
17 zł
szt (17 zł)

Tamaryndowiec indyjski - deser i przyprawa w jednym strączku

Podłużny tamaryndowiec to prawdziwy paradoks świata roślinnego. Chociaż należy do bobowatych, specjaliści wyznaczają go jako owoc. Druga nazwa takiej ciekawostki to daktyl indyjski. Smakiem naprawdę przypomina ten produkt, a jeszcze w nim są nutki moreli suszonej, śliwek suszonych i nawet pianki owocowej. Jako deser chętnie używane są dojrzałe egzemplarze, a niedojrzały tamaryndowiec z wyraźnym kwaskiem dodają do słonych potraw. Bez tego skladnika jest niemożliwy ulubiony przez smakoszy słodkokwaśny sos worcestershire.

Pochodzenie i właściwości tamaryndowca

Ojczyzna tamaryndowca jest Afryka Wschodnia. Po raz pierwszy jedyne w swoim rodzaju drzewo tamaryndowca było znalezione w lasach Madagaskaru. Z czasem ten gatunek bobowych rozprzestrzenił się po innych krajach tropikalnych Czarnego kontynentu i Azji.

Strączki takiego delikatesu osiągają 20 cm długości, a wewnątrz miesci się mięsisty czerwonobrązowy miąższ i 3-5 nasienia nieprawidłowego kształtu. Chociaż wyglądają jak typowy przedstawiciel bobowatych, spróbowawszy go, przekonacie się, że tamaryndowiec to owoc, który można kupić za parę kliknięć w naszym serwie Crazybox.

Stosowanie tamaryndowca

Na deser lepiej wybierać dojrzałe owoce, wtedy łatwo się otwierają, a miąższ cieszy niezwykłymi odczuciami smakowymi. Tekstura części jadalnej tej niezwykłej rośliny jest podobna do owoców suszonych. Kupić daktyl indyjski warto nie tylko jako oddzielny poczęstunek, ale też jako składnik do różnych potraw:

  • Do pieczywa i nabiału jak słodzik.
  • Tamaryndowiec wzbogaca smak różnych soków i kompotów.
  • Zielone owoce to nieodmienny składnik potraw kuchni narodowej Ameryki Łacińskiej i azjatyckich państw.
  • W Indiu owoc tamaryndowca wykorzystują w różnych sosach, pastach i mieszankach przypraw aromatycznych.

Ze względu na swoją wartość odżywczą - 240 kcal na 100 g, przysmak jest również najlepszą opcją na przekąskę.

Pożyteczne właściwości daktyla indyjskiego

Oprócz oryginalnego smaku ziarna te są również znane ze swoich zalet. W ojczyźnie są popularne jako skuteczne lekarstwo. Przy stałym stosowaniu owoce normalizują trawienie, skutecznie walczą z zaburzeniami jelitowymi, delikatnie oczyszczają organizm i przyspieszają metabolizm. Dlatego pomimo wysokiej zawartości kalorii, przysmak sprzyja odchudzaniu.

Również ten produkt stopniowo obniża ciśnienie tętnicze i poziom cukru w krwi. A całe spektrum mikroelementów i witamin Е, К i grupy В w składzie gwarantują wzmocnienie odporności. Jeśli was zainteresował tamaryndowiec, Ukraina należy do krajów, gdzie ich dostawiają regularnie, dzięki czemu zawsze jest możliwość posmakować świeże owocae za przyjemną ceną.

Jak jeść i przechowywać tamaryndowcy

Żeby rozkoszować się tą słodyczą, zróbcie na strączku niewielkie nadcięcie. Dojrzały i trochę lepki miąższ pięknie obiera się od skórki. Potem trzeba usunąć długie "‎wąsiki". Jeść część wewnętrzną należy ostrożnie, ponieważ tam znajdują się twarde pestki, których nie powinno się spożywać.

W lodówce słodycz można pozostawić na 1-2 tygodnie, a jeśli dobrze wysuszyć miąższ, będzie przechowywał się przez parę lat. Kupić owoce tamaryndowca w Ukrainie możecie prosto na stronie internetowej Crazybox.

Chintachetta, z tropików do Twojego domu

Nasze pudełka są wypełnone nie tylko owocami tropikalnymi, ale też miłością. Kupują je, żeby ucieszyć bliskich, siebie lub udekorować stół świąteczny.

Wysyłamy zestawy po całym kraju, a po Kijowie możliwa dostawa kurierska. Oprócz egzotyki, proponujemy sety z owoców suszonych, orzeszków i miodu. Jeśli chcecie spróbować tamaryndowiec, najkorzystniej kupić wyborowe owoce na naszej stronie internetowej!