Kiwi Gold

Kiwi Gold
Dostawa
Bezpłatna
Przy zamówieniu od 200 zł.
InPost na terenie całej Polski
Koszt dostawy według stawek InPost. Koszt dostawy do Paczkomatu  - 16 zł, dostawa kurierem - 19 zł. Wysyłki realizujemy od poniedziałku do piątku.
Dostawa kurierem na terenie Warszawy - 16 zł.
Wysyłki realizujemy od poniedziałku do piątku.
DPD FOOD – bezpieczna dostawa żywności! - 19zł
Monitorowany łańcuch chłodniczy od +1oC do +4oC!

Paczki do Łodzi, Krakowa, Poznania i Trójmiasta wysyłamy od poniedziałku do czwartku (dostawa do klienta w dniu następnym).
Waga: (1 szt)
6 zł
szt (6 zł)

Żółty kiwi od Crazybox

Żółty kiwi to nowicjusz w królestwie owocowym, posmakować który dzisiaj może każdy. Ma niezwykłą skórkę z żółtawo-zielonkawym zabarwieniem. Ojczyzną kiwi odmiany Gold jest Nowa Zelandia. Właśnie tam jeszcze w 1992 roku została wychodowana nowa odmiana owocu.

Wygląd zewnętrzny i smak złotego kiwi

Kiwi Gold charakteryzuje się niezwykłym zabarwieniem zarówno skórki, jak i miąższu. Są jaśniejsze i ze złocistym odblaskiem. Poza tym, konsumentów ucieszy i całkowity brak włosków na powierzchni owocu. Jest absolutnie gładki i przyjemny na dotyk.

Waga jednego owocu jest trochę większa, niż u zielonej odmiany owocu. Osiąga 150-170 gram. Poza tym, kiwi z żółtym miąższem mają przyjemny smak. Słodkie nuty ucieszą nawet najbardziej doświadczonego smakosza. Po spożywaniu owocu egzotycznego pozostaje przyjemny miodowy posmak, a nie cierpkość lub nieprzyjemne szczypanie.

Jak poprawnie jeść kiwi Gold

Proces jedzenia niezwykłego owocu jest maksymalnie prosty. Przed spożyciem kiwi trzeba po prostu obrąć z niego skórkę. Jest ona bardzo cienka i doskonale obiera się zwyczajnym nożem kuchennym. Jeszcze w takim celu można wykorzystać też krajarkę do warzyw.

W kuchni kiwi stosuje się bardzo szeroko: dżem, topping, konfitura, marmolada i inne desery przygotowują się właśnie z podobnych owoców. Poza tym, taki owoc świetnie nadaje się do dań mięsnych lub rybnych. Fantazja kucharza tu nie jest ograniczona, ponieważ produkt charakteryzuje się wyjątkowo przyjemnym i uniwersalnym smakiem.

Żeby poprawnie wybrać kiwi odmiany Gold, należy z lekka nacisnąć na jego powierzchnię. Na skórce musi pozostać niewielkie wgniecenie. Jeśli powierzchnia pozostała prężną, to taki owoc nie można nazwać dojrzałym.

Czym jest pożyteczny żółty kiwi

Oprocz tego, że niezwykły owoc ma przepiękne jakości smakowe, jest też bardzo pożyteczny dla organizmu człowieka. Owoc wywiera pozytywny wpływ na pracę wielu systemów i organów:

  1. walczy z aterosklerozą;
  2. poprawia pracę układu pokarmowego;
  3. podwyższa siły ochronne;
  4. poprawia motorykę przewodu pokarmowego;
  5. wywiera pozytywny wpływ na organizm podczas chorób onkologicznych.

W jednym owocu tropikalnym mieści się cały zestaw pożytecznych substancji: witaminy С, Е, РР, K i grupy B, potas antyoksydanty, kalcjum, mangan i dużo innych elementów. Warto zaznaczyć, że kiwi Gold ma niską kaloryczność. To tylko 55 kcal na 100 g świeżego miąższu.

Przechowywanie i dostawa kiwi gold

Świeży i dojrzały owoc należy przechowywać w lodówce nie więcej niż 14 dni. Jeśli kiwi jest zielony, to można go pozostawić w pokoju do pełnego dojrzewania na kilka dni. Jak tylko powierzchnia owocu stanie się mniej prężną, warto położyć go do zimniejszego miejsca.

W sklepie internetowym Crazybox są przewidziane specjalne propozycje na zestawy owoców, zamówienia hurtowe. Jakość i przechowywanie owoców w przesyłce są osobiście gwarantowane przez naszych pracowników.

Współpracujemy z sprawdzonymi dostawcami z Wietnamu i Tajlandii i gwarantujemy jakość i świeżość owoców. W asortymencie są przedstawione rozmaite rodzaje owoców, w szczególności złoty kiwi w postaci świeżej i suszonej.

U nas znajdziecie nie tylko różne owoce tropikalne, ale też miód, owoce suszone, orzechy. Soczyste smakołyki egzotyczne pięknie uzupełnią każdą przekąskę, bedą rodzynkiem na stole świątecznym lub oryginalnym prezentem dla bliskiej osoby.