Marakuja Gold

Marakuja Gold
Dostawa
Bezpłatna
Przy zamówieniu od 200 zł.
InPost na terenie całej Polski
Koszt dostawy według stawek InPost. Koszt dostawy do Paczkomatu  - 16 zł, dostawa kurierem - 19 zł. Wysyłki realizujemy od poniedziałku do piątku.
Dostawa kurierem na terenie Warszawy - 16 zł.
Wysyłki realizujemy od poniedziałku do piątku.
DPD FOOD – bezpieczna dostawa żywności! - 19zł
Monitorowany łańcuch chłodniczy od +1oC do +4oC!

Paczki do Łodzi, Krakowa, Poznania i Trójmiasta wysyłamy od poniedziałku do czwartku (dostawa do klienta w dniu następnym).
Waga: (200 g)
30 zł
szt (30 zł)

Marakuja - barwny owoc tropikalny

Marakuja to jadalny owoc liany tropikalnej. Owoc ma okrągły kształt, śliwkowe zabarwienie i soczysty miąższ żółtego koloru. Według charakterystyk smakowych ten produkt łączy w sobie porzeczkę i agrest.

Dziś kupić marakuję w Ukrainie można praktycznie wszędzie, jest ona łatwo transportowana. Jednak otrzymać jakościowy, świeży produkt można tylko od sprawdzonego dostawcy. Crazybox współpracuje z pewnymi dostawcami owoców tropikalnych w Tajlandii i Wietnamie. Słodycze egzotyczne z dostawą po całej Ukrainie dziennie przechodzą sprawdzenie na jakość i świeżość. A dzięki szczelnemu, trwardemu opakowaniu i operatywnej dostawie, owoce w idealnym stanie trafiają do was na stół świąteczny.

Jak jeść marakuję

Wystarczy kupić owoc marakui po raz pierwszy, jak od razu powstaje pytanie: jak go zjeść? Nic trydnego nie ma. Skórka owoców marakui jest dosyć miękka, więc można ją łatwo pokroić nożem. Zazwyczaj owoc dzielą na dwie połówki i łyżką wyjmują miąższ. Jeśli sok jest zbyt kwaśny, to można pocukrzyć. Sama skórka nie jest jadalna, trzeba ją wyrzucić po posiłku.

Owoc tropikalny należy do produktów spożywczych, jednak w czystym wyglądzie jest przeciwwskazany dla dzieci do 7 lat, kobiet karmiących oraz ciężarnych. Jeśli jest alergia, to owoc w ogóle usuwają z menu. Wspaniałą alternatywą będą potrawy z dodawaniem soku lub miąższu marakui. To mogą być soki owocowe, puddingi, konfitura, jogurty, coctaile, lody, dodatki do sałatek, sosy, pieczywo.

Owoc marakui mogą kupić i śmiało spróbować ci, kto nie ma przeciwwskazań, kto chce przynieść korzyść organizmowi i spróbować niezwykły smak.

Właściwości pożyteczne marakui

Marakuja jest doskonałym źródłem składników odżywczych, zwłaszcza błonnika, witaminy С i prowitaminy А. Poza tym słodkokwaśny smak smakołyków tropikalnych sprzyja poprawie aktywności, pracy układu pokarmowego. Owoc egzotyczny również ma działanie uspokajające.

Marakuja zawiera takie pożyteczne substancje, jak:

  • Alfa-hydroksykwasy.
  • Witaminy grupy B, retinol, C, Н, К.
  • Potas, kalcjum, magnez.
  • Duża ilość antyoksydantów.

Ten uniwersalny owoc przyda się nie tylko jako posiłek. Można go też zastosować jako środek leczniczy lub w kosmetologii. Aktywne substancje owocu pasują dla wyrobu maseczek odmładzających i oczyszczających. Marakuja potrafi miękko usunąć problemy z jelitem. Sprzyja również obniżeniu temperatury, pozytywnie wpływa na pracę serca. Barwny, słodki owoc nie tylko pozytywnie odbija się na zdrowiu i samopoczuciu, ale i podejmuje humor swoim niezwykłym wyglądem, aromatem i delikatnym smakiem.

Gdzie kupić owoc marakui

Jeśli szukacie niezwykły i pożywny deser, marakuja to świetny wybór. Jest w niej mało kalorii i ona zawiera dużo składników odżywczych, błonnika i antyoksydantów. To wszystko robi owoc doskonałym dodatkiem do zdrowego i zrównoważonego żywienia.

Na Ukrainie marakuję tropikalną można kupić zarówno w sklepach online, jak i w supermarketach. Jeśli chcecie spróbować prawdziwy, świeży owoc od pewnego dostawcy z Tajlandii, zwróćcie uwagę na asortyment Crazybox. Nasi uważni menedżerowie pomogą wybrać zestaw owocowy na każdą okazję.

W naszym katalogu są przedstawione orzechy, owoce suszone, jagody, które można również zamówić z dostawą po Ukrainie lub dostawą kurierską po mieście Kijów.

Takie owoce, jak marakuja, można kupić i na zapas, termin przechowywania tych owoców wynosi dziesięć dni. Poza tym, u nas nie tylko możecie kupić marakuję w świeżej postaci, ale też zamówić ten owoc w postaci suszonej.