Czerymoja

Czerymoja
Dostawa
Bezpłatna
Przy zamówieniu od 200 zł.
InPost na terenie całej Polski
Koszt dostawy według stawek InPost. Koszt dostawy do Paczkomatu  - 16 zł, dostawa kurierem - 19 zł. Wysyłki realizujemy od poniedziałku do piątku.
Dostawa kurierem na terenie Warszawy - 16 zł.
Wysyłki realizujemy od poniedziałku do piątku.
DPD FOOD – bezpieczna dostawa żywności! - 19zł
Monitorowany łańcuch chłodniczy od +1oC do +4oC!

Paczki do Łodzi, Krakowa, Poznania i Trójmiasta wysyłamy od poniedziałku do czwartku (dostawa do klienta w dniu następnym).
Waga: (1 szt)
14 zł
szt (14 zł)

Owoc czerymoja 

Czerymoja to jeden z najpopularniejszych owoców egzotycznych z uwagi na smaczny, słodki miąższ, którego nie można porównać z innymi rodzajami owoców. Poza tym w tym owocu jest skupiona ogromna ilość pożytecznych witamin i mikroelementów wywierających dobry wpływ na zdrowie człowieka.

Ojczyzna drzewa czerymoji znajduje się na przedgórzach na terenie Boliwii, Peru, Ekwadoru i And. Owoc aktywnie hodują w Argentynie, Meksyku, Brazylii, Hiszpanii i nawet w USA. Drzewo Czerymoji dobrze adaptuje się do warunków pogodowych, więc może być hodowane nawet w zimnym klimacie. Jednak dużą część wszystkich owoców zbierają na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Cherymoya: co to za owoc

Drzewa Czerymoji są dosyć wysokie. Mogą one osiągać wysokość 9 metrów. Te owoce egzotyczne są stożkowate, składające się z segmentów. Jednak niektóre gatunki Czerymoji swoim kształtem przypominają serce. Waga jednego owocu waha się od 500 g do 3 kg. Dojrzały owoc ma miękki, słodki miąższ. Konsystencją przypomina delikatny krem białego lub żółtawego koloru. Nie bez przyczyny ten owoc nazywają "drzewo lodów", ponieważ swoim smakiem Czerymoja przypomina powszechnie lubiany słodki deser.

Smakosze z kolei zaznaczają, że smakiem Czerymoja przypomina mieszankę truskawki, papaji, ananasa i manga. Amatorzy owocu zaznaczają, że gdy spróbujesz ten owoc jeden raz, chce się jego próbować znów i znów.

Korzyść owocu Czerymoji

Czerymoja zawiera dużą ilość pożytecznych dla zdrowia człowieka mikroelementów i minerałów. Zawiera ona:

  1. kwas cytrynowy i bursztynowy;
  2. kwas nikotynowy (PP);
  3. mangan, żelazo;
  4. ryboflawinę (witamina В2);
  5. tiaminę, która bierze udział w metabolizmie tłuszczów i węglowodanów;
  6. alkaloidy - substancje organiczne pochodzenia roślinnego, które przy umiarkowanym używaniu wywierają dobry wpływ na centralny układ nerwowy.

Mimo to czerymoja jest dosyć kalorycznym produktem węglowodanowym. 100 g owocu zawiera 74 kkal. Ten aspekt należy brać pod uwagę osobom chorym na cukrzycę.

Czerymoja wywiera dobry wpływ na organizm człowieka:

  1. Polepsza pracę układu pokarmowego;
  2. Wzmacnia wzrost włosów i pozytywnie wpływa na cerę, ponieważ sprzyja wyrabianiu kolagenu;
  3. Uspokaja układ nerwowy, zdejmuje stres i obniża poziom rozdrażnienia.

Czerymoja ma właściwość podtrzymywania optymalnego poziomu wody w organizmie. Dzięki temu owocowi nawiązuje się sen, odchodzi niepokój i zmartwienie. Owoc jest pożyteczny dla tych, kto cierpi na obniżony poziom hemoglobiny. Poza tym czerymoja polepsza pamięć i wspiera pracę mózgu, a regularne jedzenie owocu obniża ryzyko powstania chorób onkologicznych.

Jednak jest w tym owocu jeden zabroniony składnik - to nasiona. Zawierają one truciznę, więc w żadnym wypadku nie wolno jeść nasion. Nawiasem mówiąć, z nich robią środki przeczyszczające. Zazwyczaj jeden owoc zawiera nie mniej niż 20 nasion.

Czerymoja w kulinarii

W rzeczywistości ten owoc można jeść zarówno na surowo, jak i przygotowywać różnego rodzaju desery i ciasta. Z miąższu można przygotować lody, sorbet, Parfait, oraz pierogi i sosy. A jeśli sok owocu będzie fermentował, z niego wyjdzie smaczny napój alkoholowy, z którego można robić różne coctaile.

Gdzie kupić owoce Czerymoji na Ukrainie

W Ukrainie te owoce są egzotyczne, ponieważ u nas nie hodują drzewa Czerymoji. Mogą Państwo kupić owoc Czerymoji w Kijowie bardzo prosto. Dostawa owoców egzotycznych Crazybox proponuje wszystkim chętnym kupić dojrzały, smaczny owoc za dostępną cenę.

Proponujemy dostawę owoców nie tylko w stolicy, ale i po całej Ukrainie. Również możecie Państwo zamówić dodatkowo inne rodzaje owoców, orzechy lub miód i zdziwić swoich bliskich i kolegów produktami egzotycznymi. Jeśli chcecie kupić owoc Czerymoji w Kijowie lub innej miejscowości, zapraszamy do kontaktu i zrealizujemy szybką dostawę