Młody kokos

Młody kokos
Dostawa
Bezpłatna
Przy zamówieniu od 200 zł.
InPost na terenie całej Polski
Koszt dostawy według stawek InPost. Koszt dostawy do Paczkomatu  - 16 zł, dostawa kurierem - 19 zł. Wysyłki realizujemy od poniedziałku do piątku.
Dostawa kurierem na terenie Warszawy - 16 zł.
Wysyłki realizujemy od poniedziałku do piątku.
DPD FOOD – bezpieczna dostawa żywności! - 19zł
Monitorowany łańcuch chłodniczy od +1oC do +4oC!

Paczki do Łodzi, Krakowa, Poznania i Trójmiasta wysyłamy od poniedziałku do czwartku (dostawa do klienta w dniu następnym).
Waga: (1 szt)
20 zł
szt (20 zł)

Kokos pitny

Kokos pitny to młody kokos, wewnątrz którego znajduje się pitna woda kokosowa. Jest ona bardzo przyjemna na smak. Ma nienasycony smak, więc doskonale ugasi pragnienie. Przy tym woda jest słodka i zazwyczaj z posmakiem kokosowym. Po wypiciu kokosa rozbij go, żeby dostać się do delikatnego miąższu.

Pitny kokos to rajska rozkosz z tropików

Kokos jest najpopularniejszym owocem egzotycznym, który można nie tylko jeść, ale też wykorzystać jako napój. Jego wolą pić na plażach, imprezach i piknikach. Na dziś jest nieodłacznym atrybutem odpoczynku i przyjemnego przeprowadzenia czasu.

Kokosy pitne zawierają miąższ i wodę. Miąższ tego owocu ma bardzo delikatną teksturę i w smaku przypomina słynne cukierki "ptasie mleczko". Młody kokos wyróżnia się swoimi jakościami smakowymi. To zależy od tego na ile owoc jest dojrzały. Niestety z wyglądu niemożliwie zrozumieć, jaki będzie miał smak. To można wyznaczyć tylko po otwarciu kokosa.

Kokos do picia to najbardziej efektywny sposób ugasić pragnienie i napełnić swój organizm bogata gamą witamin i minerałów takich jak: witaminy - Е B C, potas, magnez, sód, fosfor i inne. Młody kokos z mlekiem jest znany ze swoich właściwości wzmacniających i odżywczych. Kupić kokos pitny możesz w naszym sklepie online Crazybox.

Rodzaj i smak pitnego kokosu

Młody kokos jest owocem, który składa się z zielonej łupiny i wewnętrznej dużej pestki. Główną rolę w tym owocu egzotycznym gra właśnie pestka, która zawiera bardzo dużo płynu oraz warstwę z miąższu.

Młody kokos pitny to niedojrzały owoc palmy z twardą łupiną zielonego lub białego koloru. Wewnątrz niej jest niewielka pestka, która zawiera warstwę miąższu oraz od 0,5 do 1 l płynu. Struktura miąższu w smaku i z wyglądu jest bardzo delikatna. Z zewnątrz przypomina deser "ptasie mleczko". Płyn ma nasycony słodko kwaskowaty smak. Często jest wykorzystywany zamiast zwyczajnej wody pitnej, kiedy robią różne coctaile, smoothie, lub używają jako sok naturalny.

Kupić świeże kokosy z dostawą po Polskę możesz w naszym sklepie online Crazybox. Przedstawiamy mnóstwo różnych owoców egzotycznych, jagód, owoców suszonych, orzechów. Cała produkcja jest wysyłana w trwardych opakowywaniach i rzetelnie sprawdza się przed wysyłką.

Pożyteczne właściwości kokosu pitnego

W młodym kokosie z mlekiem mieści się do 2 razy więcej potasu i witaminy В, niż w innych owocach egzotycznych. Takie mikroelementy odpowiadają za pracę mnóstwa procesów w organizmie:

  • Normalizują krwiobieg.
  • Przyśpieszają spalanie tłuszczu.
  • Polepszają trawienie.
  • Wzmacniają kości.
  • Przywracają odpowiedni bilans wodny w organizmie.

Dlatego woda kokosowa wywiera dobry wpływ na stan zdrowia, ma lekki, przyjemny aromat i niezwykły smak.

Tylko za parę minut można zrobić zamówienie online i kupić świeże kokosy. Szeroki asortyment Crazybox pozwala każdemu chętnemu kupić kokos ze skórką lub bez niej, w suszonej postaci lub świeżej.

Jak zachowywać i jeść kokos pitny

Młody kokos zależnie od dojrzałości może być od białego do zielonego koloru. Różnic pomiędzy nimi żadnych nie ma, oprócz koloru. W kokosach białego koloru ścinają zieloną skórkę, i one przybierają naturalny wygląd.

Ocenić przyjemny smak soku i rozkoszować się jego świeżym aromatem można bardzo łatwo: należy zrobić malutki otwór w centrum łupiny orzecha i wstawić do niego rurkę.

Na długo zachować świeżość i właściwości smakowe miąższu i wody można tylko w temperaturze od +0° do +5°С.

Gdzie kupić kokosy pitne

Do imprezy tematycznej z kolegami, letniego wypoczynku wspaniale pasują świeże kokosy z rurką. Taki kokos coctailowy można kupić nie tylko jako atrybut do święta, ale też jako egzotyczny poczęstunek do stołu.

Opakowanie kokosu coctailowego przedstawia folię antyparową, która przepuszcza tlen. Dzięki temu woda na długo zachowuje się wewnątrz. Żeby spróbować owoc tropikalny podczas przyszłego wypoczynku lub wesołego wydarzenia, rekomendujemy kupić duży kokos w naszym sklepie online Crazybox.